„Euloto“ pratęsė bendradarbiavimą su Lietuvos parolimpiniu komitetu (LPOK)

Pradžia
lt
en
„Euloto“ pratęsė bendradarbiavimą su Lietuvos parolimpiniu komitetu (LPOK)

Loterijas organizuojanti bendrovė „Euloto“ ir Lietuvos parolimpinis komitetas (LPOK) oficialiai pratęsė partnerystės sutartį. LPOK prezidentas Mindaugas Bilius ir „Euloto“ vadovas Mantas Lebedžinskas susitarimą įtvirtino parašais. LPOK partnere „Euloto“ tapo prieš metus. LPOK ir loterijų organizatorė bendradarbiaus bent iki 2020 metų Tokijo parolimpinių žaidynių.

„Džiugu, kad pateisiname partnerių lūkesčius ir einame teisinga kryptimi. Partnerystė su „Euloto“ leido šiais metais paramą sportininkams padidinti net 70 procentų. Startavo kelios naujos sportininkų ir klubų paramos programos. Tai leidžia atletams išvykti į didesnį skaičių varžybų. Štai lengvaatlečiai vyks į „Grand Prix“ varžybas Vokietijoje. Bus geras pasitikrinimas prieš Europos čempionatą. Be mūsų partnerių indėlio tai tiesiog nebūtų įmanoma“, sakė LPOK vadovas M. Bilius.

Pernai „Euloto“ skyrė LPOK 150 tūkst. eurų ir tapo pirmuoju partneriu istorijoje, neįgaliųjų sportui skyrusiu penkiaženklę sumą. Tai leido net kelis kartus padidinti LPOK biudžetą, o tuo pačiu sporto finansavimą.

„Loterijų paskirtis - ne tik suteikti pramogą, bet ir pasiūlyti žmonėms galimybę prisidėti prie visuomenei svarbių sričių finansavimo. „Euloto“ darbas yra skatinti sporto rėmimą, todėl bendradarbiavimas su Lietuvos parolimpiniu komitetu mums labai svarbus. Pirmaisiais mūsų partnerystės metais palaikėme svarbius LPOK darbus. Džiaugiuosi, kad galėjome būti jų dalis ir toliau prisidėsime prie parolimpinio judėjimo sėkmės bei neįgaliųjų sporto populiarinimo“, - sakė „Euloto“ direktorius M. Lebedžinskas.

2018 metų pradžioje LPOK patvirtino du sąrašus sportininkų, kurių pasirengimas varžyboms ir dalyvavimas jose finansuojamas iš naujų paramos programų lėšų. Pirmajame sąraše - dešimt aukšto meistriškumo atletų, kitame - dar dešimt perspektyviausių mūsų šalies sportininkų. Be to, LPOK pirmą kartą istorijoje pradėjo klubų skatinimo programą. Taip pat finansinės paramos programą, į kurios lėšas galėjo pretenduoti bet kuris atletas ar klubas, pateikęs paraišką. Bendra projektų vertė - 73 tūkst. eurų.

Anksčiau pristatytoje LPOK ketverių metų strategijoje suformuluoti šie pagrindiniai tikslai: į 2020 metų Tokijo parolimpines žaidynes deleguoti mažiausiai 17 sportininkų, atstovausiančių Lietuvai 7-8 sporto šakose. Ilgalaikėje vizijoje - mūsų šalies atstovavimas visose 22 parolimpinėse vasaros sporto šakose ir Lietuvos sportininkų sugrįžimas į žiemos parolimpines žaidynes.